...hamin

آداب حضور در جشنواره!

اینجا ایران است و هر چیزی اصول وقواعدی دارد، حتی رفتار شما در یك جشنواره. آن هم از نوع بین‌المللی‌اش كه همه چیز صدبرابر می‌شود. البته رعایت این اصول برای ما راحت است چرا كه ما به رعایت قوانین معروفیم!

1) پس از به وجد آمدن از تماشای پروانه‌ها و پرچم‌های آویزان از در‌و‌دیوار شهر، باید دست كودكتان را بگیرید ودست دیگر او را به همسرتان بسپارید (البته اگر طلاق نگرفته‌اید) و سپس سه نفری، با رعایت كامل اصول جشنواره‌ای، به سمت محل‌های نمایش فیلم حركت كنید.

تبصره 1) اگر طلاق گرفته‌اید سعی كنید عمه‌ای، خاله‌ای، مادربزرگی، چیزی جور كنید تا جای خالی مادر در جشنواره حس نشود.

تبصره 2) اگر بیش از یك فرزند دارید، به علت سیاست جلوگیری از رشد جمعیت بی‌رویه، از حضور شما در جشنواره ممانعت می‌شود. البته برای خانواده‌هایی كه دو فرزند دارند تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده‌است.

تبصره 3) كسانی كه ازدواج نكرده‌اند سریعاً به اولین دفتر ازدواج و طلاق مراجعه كرده و پس از طی مراحل قانونی، در كمترین زمان‌(!) به تشكیل خانواده اقدام نمایند تا حضور در جشنواره را از دست ندهند. این گروه یادشان نرود كه برای ورود به جرگه تماشاگران جشنواره فیلم كودك، نیاز به فرزند دارند كه با مراجعه به پرورشگاه‌های سراسر كشور، می‌توانند آن‌را تهیه كنند.

2) پس از ورود به سالن‌های نمایش فیلم، سعی كنید طوری رفتار كنید كه كسی حس نكند برای اولین بار است در یك جشنواره بین‌المللی شركت می‌كنید؛ خیلی عادی و بی‌تفاوت باشید.

3) برای كودكتان سنگ‌تمام بگذارید تا شاید كتك‌های یك سال اخیر را از یاد ببرد. نگران نباشید؛ 5 روز بیشتر طول نمی‌كشد و پس از آن وارد سال جدید می‌شوید.

‌‌‌ توجه: تنبیه كودك در این پنج‌روز، به منزله زیرسئوال رفتن حقوق كودك در كشورمان است.

4) در هنگام دیدن فیلم، از خوردن و آشامیدن و خندیدن و گریستن پرهیز كنید. زیرا فیلم‌ها برای كودكان است و شما هیچ‌گونه حقی در آن ندارید. در مقابل، كودكان آزاد هستند هر كاری خواستند انجام دهند. حضور شما فقط به خاطر عینیت بخشیدن به بخش سوم شعار جشنواره (مهربانی و همدلی برای خانواده‌ها) است.

نكته: اگر مسئول هستید، تا آنجا كه برایتان مقدور است، از خوابیدن هنگام تماشای فیلم در سالن‌ها، پرهیز كنید (سخته ولی ممكنه)!

5) برای رد شدن از خیابان منتظر سبز شدن چراغ عابر پیاده بمانید.

تبصره: اگر چراغ چشمك‌زن بود، برای تداوم كانون گرم خانواده‌تان، از رد شدن صرف‌نظر كنید.

6) سعی كنید در جذب توریست فعال باشید. میراث فرهنگی این مورد را از وظایف هر شهروند می‌داند. اگر هم انگلیسی نمی‌دانید، لااقل هیچ حرفی نزنید. میراث‌فرهنگی با هرگونه توریست‌زدایی آگاهانه و غیرآگاهانه در روزهای جشنواره، برخورد قاطع می‌كند (البته پس از جشنواره.)

7) آدرس ندهید!!!

تبصره: اگر اصفهانی نیستید، آدرس دادن شما مجاز است.

8) اگر در خیابان به شما اهانت شد و اتومبیل با شما تصادف كرد، خشم خودتان را فرو برده، از او شماره همراه و یا شماره پلاكش را بگیرید و بعد از جشنواره به حسابش برسید. روی ما هم حساب كنید.

9) فیلم‌های جشنواره را در خانه، به همراه فرزند و همسرتان، تحلیل كنید و پیامدهای آن را به‌طور غیرمستقیم به كودكتان منتقل نمایید.

توجه: اگر قادر به انجام این كار نیستید، می‌توانید شام میل كنید!

10) صبر كنید ... ماهی گرفتن از زاینده‌رود را موكول كنید به هفته بعد و تا اطلاع‌ثانونی از ماهی‌فروشی‌ها خرید كنید.

تبصره: كسانی كه پول ندارند می‌توانند چند روز ماهی نخورند.

11) برای تداوم جشنواره در سال‌های بعد، از گذاشتن قرارهای ملاقات دو‌نفره جداً خودداری كنید!

تبصره: كسانی كه تازه ازدواج كرده‌اند (مانند تبصره 3 از بند 1) اصل سند ازدواج به همراه كپی كارت ملی و شناسنامه خود و همسرشان را در این چند روز همراه خود داشته‌باشند.

لازم به ذكر است كه این قوانین توسط مسئولان ذیربط در اتاق فكری به وسعت خیلی زیاد، طرح و تصویب شده و از آن می‌توان برای جشنواره‌های گوناگون، بهره جست.

...h4min

یکشنبه 27 آذر 1390موضوع مطلب : مطالب روزنامه,
ارسال شده توسط ابوالفضل قاضی در ساعت 00:46 | نظرگاه()
[cb:post_create_date]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات