...hamin

دیروز ، ساعت 15:09

دیروز بود . ساعت 13:49 . آسمان خالی بود . زمین پر از حشرات سیاه . خطوط سفید جاده ها پنهان بود . فقط رژه سوسک ها را در کنار لوله های فاضلاب ، سکوت را می شکست . جرثقیل می چرخید  و قصد پرواز داشت . از زمین بلند شد . سگ نگهبان پارس می کرد . نگهبان ساکت ایستاده بود و نگاه می کرد . چشمانش باز بود یا بسته ، زیر سایه ابروان پر پشتش گم شده بود . آخر کسی می توانست باور کند ؟

صبح وقتی از زندان آزاد شد ، حس خوبی نداشت . در چشمانش ترس موج می زد . این را نگهبان آخرین در زندان گفت . قدم هایش لرزان ، و دستانش بی حس بود . به طرف ماشین رفت . در را  باز کرد و داخل ماشین شد ....

هر لحظه که نزدیک تر می شد ، وحشت بیشتری وجودش را فرا می گرفت . فقط می خواست کارش را تمام کند . به این زندگی سیاه و نکبت بار پایان دهد .

مادری در کار نبود . مادر بزرگ هم از کار افتاده . از گرگ هایی می ترسید که در کمین سه زیبارویش هستند . از آینده شان می ترسید . آینده ای مه آلود که هر چه تلاش کرد نتوانست در این ده سال آن را ببیند .تا شبی که به اسلحه زنگ زده در میان لباس های کهنه ، در گوشه انبار اندیشید . اگر اشک هایش را رها نمی کرد از درون منفجر می شد .

جلوی در خانه ، سروصدای دخترها را می شنید که آماده استقبال از پدرشان بودند .

زنگ به صدا درآمد . دختر کوچک جیغ کوتاهی کشید و پشت مبل سفید رنگ پنهان شد . مادر بزرگ با لبخند روی لب ، بر روی مبل نشسته بود و به دختر دوم اشاره کرد تا در را باز کند .

دختر بزرگ تر با متانت ، کیک را بر روی میز گذاشت و پشت دیوار ، چشمانش به دست مادر بزرگ بود وتسبیح سبز رنگ پدربزرگ بود . ...در باز شد . همه منتظر بودند . صدایی نمی آمد . ...تنها صدای خنده های خفه دختر کوچک در پشت مبل سفید رنگ بود که با دستانش جلوی دهانش را بسته بود . دختر بزرگ تر لبخند بر لب ، علامی هیس را نشانش داد  و مادربزرگ همچنان رد می کرد یادگاری پدربزرگ را . ...گنجشک های روی درخت بید روبروی خانه از صدای شلیک به هوا پریدند و رفتند تا به کلاغ ها خبر دهند که کار انجام شد . خبر سه گلوله بعدی را ، کلاغ ها خود پخش کردند و آخرین کلاغ ، مرد را تا جلوی در زندان همراهی کرد ؛ این آخرین مرخصی اش بود ...

...h4min

دوشنبه 7 فروردین 1391موضوع مطلب : داستان کوتاه,
ارسال شده توسط ابوالفضل قاضی در ساعت 23:39 | نظرگاه()
[cb:post_create_date]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic